Niečo smrdí....

Autor: Gita Gáborová | 23.8.2012 o 21:29 | Karma článku: 15,25 | Prečítané:  1820x

Volal mi priateľ mojej netere. Je polosirota, otec mu zomrel pred niekoľkými rokmi, matka sa stará o štyri deti. Chlapec prišiel domov a našiel mamu v predkolapsovom stave. V schránke našla predžalobnú výzvu na meno mŕtveho manžela. A že to nebola len tak hocijaká výzva , ale hneď na takmer 6 000 eur! Za dlžné poistné za roky 1995-1999, ktoré správca konkurznej podstaty za vytunelovanú zdravotnú poisťovňu Perspektíva postúpil vymáhačskej firme. Dlžné poistné tam bolo vyčíslené na nejakých cca 500 eur, zvyšok tvorili poplatky z omeškania. A aby toho nebolo málo, pripojený bol Rozsudok Okresného súdu v Žiline. Na prvý pohľad  pre osamelú matku štyroch detí  dosť na infarkt.

 

Prezerala som papiere. Rozsudok Okresného súdu v Žiline, ktorý bol doručený spolu s predžalobnou výzvou, mal všetky identifikácie začiernené.  Známy bol len navrhovateľ, čiže vymáhačská firma a znenie rozsudku s vyznačenou právoplatnosťou - z roku 2010. Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že pripojený rozsudok mal funkciu strašiaka a vôbec sa netýkal už nebohého pána. Ten, kto ho poslal, chcel strašiť. Aha, keď nezaplatíš, dáme Ťa na súd a ten nám dá za pravdu, pozri, tu máš precedens.

V tomto okamihu je vedľajšie, že pán je mŕtvy, že bol regulérne zamestnaný a dokonca v štátnej firme, ktorá zaňho určite poistné odvádzala..... keby žil, asi by si musel pochodiť po rôzne potvrdenia a potrápil by sa, ale pravdepodobne by svoju pravdu dokázal.  Ale čo tí, ktorí pracovali v dnes už neexistujúcich firmách? Kde si zoženú potvrdenia, že poistné za nich bolo odvedené ? A ak aj nie, akú vinu na tom oni majú? Na ich plecia sa usadili vymáhači aj s nehoráznymi požiadavkami na poplatky z omeškania.  Aké právo chráni týchto ľudí?  O tom, ako sa tunelovala Družstevná zdravotná poisťovňa Perspektíva bolo popísané viac než dosť. Nikto tie utopené stámilióny nikdy neuvidí, nikto za to neniesol zodpovednosť.  Vlastne opravujem, neniesol, ale bude niesť  - a najlepšie ten, na kom sa to vždy všetko zvezie. Chudák, z ktorého zderieme kožu a ešte mu dáme ponuku, že sa môžeme aj dohodnúť. Ó, aké veľkorysé!!  To znamená, že ak aj nemáš za čo platiť, my Ti dokážeme, že budeš musieť. Ale môžeš to urobiť aj po splátkach. Takí sme dobrí! Právo je na našej strane. A ja sa pýtam, aké je toto právo. Právo Harabina? Lipšica? Žitňanskej? Boreca? Vidíte rozdiel? Ja nie.

A poviem vám pikošku: dejiny sa opakujú.  Že to viete? Tak vás potom určite neprekvapí,  čo bude nasledovať po vzniku jednej poisťovne. Už dnes zdravotné poisťovne vo veľkom postupujú svoje pohľadávky na poistnom. Tešte sa!! Nie je totiž nikto, komu by záležalo na ľuďoch. A keď hovorím nikto, tak to nie je rečnícka fráza.  Inak by to tak nesmrdelo v tomto štáte ....že dánskom? Hahaha!

Šľak ma ide trafiť.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?