Vatikán s.r.o.

Autor: Gita Gáborová | 1.7.2012 o 22:15 | Karma článku: 11,43 | Prečítané:  2167x

  V sobotu večer sme na chalupe grilovali. Zavolala som svoju tetu, našu druhú mamu, aby si spolu s nami oddýchla od celodennej horúčavy. Moja teta je človek, akých dnes už ťažko nájdete aj s lampou za bieleho dňa. Z takých, ktorí keď odídu, nepríde za nich náhrada. Aj preto si ceníme čas, keď je ešte s nami.  

 

Porozprávali sme všeličo, hlavne o rodine. A prišla reč na moju sesternicu. Kedysi pravidelnú návštevníčku kostola a všetkých cirkevných podujatí. Dnes, podľa aktuálnych informácií, nebola v kostole od Nového roku. Zato navštevuje nejaké spoločenstvo....Tetu to trápi, celá naša rodina sa vždy hlásila ku katolíckej cirkvi. No a čo, hovorím jej. Podľa všetkého to nie je žiadna sekta. Ak ju to uspokojuje a cíti sa duchovne bližšie k Bohu, netráp sa tým. Všetky cesty, ktoré vedú k Bohu, sú dobré. To len choré mozgy vymysleli triedenie na pravú cestu a tie ostatné. Má chodiť do kostola a chodiť  neho nasrdená, lebo vidí, ako sa tam voda káže a víno pije? Vybrala si svoju cestu k Bohu, podstatné je hľadanie, nerieš to.

Použila som trochu príkrejšie slová na adresu cirkvi.... a to sme nevedeli, čo sa medzičasom zomlelo, na chalupe pozeráme totiž televíziu len v zime.  A teraz zisťujem, že to, čo som minulý týždeň považovala za málo pravdepodobné fámy, sa stalo skutočnosťou. Arcibiskupa Bezáka naozaj odvolali. Len neviem, prečo sa okolo toho dvíha toľko rozhorčených hlasov. Nič, vôbec nič sa nezmení na spravovaní firmy s názvom Vatikán s.r.o. Evidujte to, prosím, ako fakt.

Pre mňa bude Robert  Bezák naďalej arcibiskupom.

 

P.S. Som veriaca.

P.S.2:  Do kostola nechodím. Modlím sa k Bohu a k tomu firmu nepotrebujem.

Aj v Písme stojí: kde ste dvaja-traja, ja som medzi vami. Vďaka Ti, Bože , že si nám to takto vysvetlil. A nech mi už nikto nerozpráva o skale....

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?