Máte radi Pavla Ruska?

Autor: Gita Gáborová | 10.5.2012 o 8:15 | (upravené 10.5.2012 o 8:20) Karma článku: 8,69 | Prečítané:  1748x

  Ani ja nie.  Nemám na to racionálny dôvod, jednoducho mi je nesympatický. Napriek tomu uznávam, že je to pravdepodobne  schopný človek - veď televíziu Markízu vybudoval z ničoho a tak, že sa na dlhé roky  stala lídrom na slovenskom mediálnom trhu. Možno aj preto, že tam Rusko už nie je, Markíza zovšednela a stratila iskru.  Raz darmo, nedokáže každý mať jasnú víziu..... a toto platí širokospektrálne naprieč celou spoločnosťou a hlavne politickým ringom.  

 

Lenže niektorí politici majú onakvejšie vízie!

Nemám rada Pavla Ruska, ale použiť ho ako prostriedok na zvýšenie volebných preferencií a šancí v boji o post predsedu strany  považujem za nemorálne. A to práve zo strany človeka, ktorý reprezentuje stranu vraj s kresťanskými hodnotami.  Keď kauza gorila otriasala predvolebnou scénou, Daniel Lipšic s vyhrnutými rukávmi ministra vnútra statočne zápasil o potrestanie vinníkov.

Vinníkov?

Populisticky využil fakt, že meno Pavla Ruska je verejnosťou vnímané skôr negatívne a hodil bahno. Hodil ho bez toho, aby mal  k dispozícii výrok súdu alebo aspoň dôkazy  o jeho vine. Ako sa časom ukázalo, nemal nič, len škandalizáciou nepopulárnej osobnosti sa pravdepodobne snažil pritiahnuť voličov. (Doteraz som nikde nezachytila ani náznak verejného ospravedlnenia sa za tento útok -preto píšem.)

Daniel Lipšic je právnik, šéfoval už rezortu spravodlivosti a aj rezortu vnútra. Prezumpcia neviny by mu mala hovoriť viac ako hociktorému inému smrteľníkovi. Nehovorí mu nič. Nie je právnik, len politik bezohľadne sledujúci svoje vlastné záujmy - jedným z nich by mohol byť záujem o post šéfa strany, pre ktorý hodil za hlavu jeden zo základných princípov právneho štátu a výkonu súdnictva. Nemám rada Pavla Ruska, ale desím sa pomyslenia, že podobným spôsobom, ako to urobil  Daniel Lipšic, môže byť obvinený hocikto z nás. Metódy KGB a ŠTB si ešte mnohí súčasníci pamätajú - my ťa obviníme a ty nám dokáž, že si nevinný!!

 

Daniel Lipšic je pre mňa hlbokým sklamaním. A súhlasím s Jánom Čarnogurským, že generačná výmena v KDH nikdy nepriniesla lepšie volebné výsledky.

(http://www.aktuality.sk/clanok/205222/carnogursky-generacne-vymeny-kdh-k-lepsim-vysledkom-nepomohli/)

Darmo sa Lipšic prekrúžkoval vo voľbách na prvé miesto v KDH - možno by prišiel na čelo strany niekto o pár rokov mladší, ale iný rozdiel by tam nebol. Myslením a spôsobmi neprekročí svojich predchodcov.

A možno si to voliči uvedomili - volebný výsledok KDH nenaplnil očakávania jej členov podľa predvolebných preferencií.

 

P.S.:

pre tých, ktorí nastúpia s obvineniami, že slúžim Figeľovcom, Hrušovskovcom alebo Abrhanovcom - našťastie, nikoho z nich nepoznám. Nie som kádehák,  nebola som a ani nebudem. Daniel Lipšic ma v tom iba utvrdil .

Niežeby to, čo tam okrem Lipšica zostáva, bolo o kus lepšie!  Aspoň pre mňa nie, a preto je mi fuk, kto tam s kým bojuje.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?