Predexekučná výzva a posledný kšeft

Autor: Gita Gáborová | 29.3.2012 o 9:36 | (upravené 29.3.2012 o 9:45) Karma článku: 14,96 | Prečítané:  2253x

Prišiel za mnou kamarát.  V očiach smrť, v ruke obálka.  Keby som vypísala súťaž v hádaní, som presvedčená, že už  na tretí pokus by sa niekomu podarilo uhádnuť, čo v nej bolo. Jasné, výzva na zaplatenie. Však čo iné tu obyčajný človek môže čakať - väčšiny populácie sa obálky s úplatkami netýkajú. Tej väčšiny sa týkajú fakt  len výzvy na zaplatenie.  A teraz príde to najlepšie - kamarát je už postarší džentlmen s čistým registrom voči všetkým nenažraným inštitúciám. Preto si možno viete predstaviť ten údes, keď z obálky vytiahol predexekučnú výzvu od Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Adresovala ju jeho manželke, ktorá je pochovaná už 18 rokov.  Vraj voči nej evidujú nezaplatené poistné v celkom slušnej sume - 2 600 euro.

 

No, nebudem to naťahovať. Skrátka, celá výzva od Všeobecnej bol jeden veľký zmätok.  Podľa variabilného symbolu platiteľa som zistila, že ide o nejakú dámu s rovnakým menom ale o pár desiatok rokov mladšiu od jeho manželky, ktorá však nikdy na uvedenej adrese nebývala. A tak sa mi natíska otázka:

Ako efektívne  vymáha alebo chce  Všeobecná zdravotná poisťovňa vymáhať svoje pohľadávky na poistnom, keď ani nemá správne adresy  neplatičov?   Alebo  to doplatia nič netušiaci ľudia, ktorí odhodia takéto nezmyselné výzvy ako bezpredmetné a potom v šoku otvoria dvere exekútorovi?

Poradila som kamarátovi,  nech si požiada o vysvetlenie a ospravedlnenie - predsa len je to starší pán so slabším srdcom. Takže čaká - 2. apríla bude presne mesiac, čo odoslal žiadosť o vysvetlenie a vzhľadom na priority odchádzajúceho vedenia poisťovne pri balení kufrov, bude asi čakať do bezvedomia. Zato ale dostal pozdrav od generálneho riaditeľa, v ktorom mu s radosťou oznamuje, ako poisťovňa skončila so ziskom a odporúčal mu do pozornosti produkty jednej komerčnej poisťovne. No, ten list dostali asi všetci poistenci Všeobecky a neprekvapilo by ma,  vzhľadom na poriadok v databáze poisťovne, asi aj niekoľko stoviek mŕtvych.

Nuž, zarobili viacerí - asi nielen pošta a nemenovaná komerčná poisťovňa, ktorej pán generálny takto pekne urobil reklamu na náklady štátnej poisťovne. A to sa ešte z poisťovne šíria informácie, že pred odchodom chcú stihnúť celoplošnú výmenu preukazov poistencov - super!!  To budú milióniky! Plačme všetci, ktorí sme nútení využívať služby nášho zdravotníctva.  Ale možno s novými preukazmi sa to zlepší.

Vážení, a toto nie je GORILA????

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?