Ďalší dôvod ísť voliť

Autor: Gita Gáborová | 30.1.2012 o 14:51 | (upravené 30.1.2012 o 17:01) Karma článku: 11,05 | Prečítané:  930x

Ako som spomenula v predchádzajúcom príspevku, víkend som celkom nepremárnila, aj keď som na gorilom pochode nebola. To napravím. Prišli ma pozrieť synovec aj neter. Ani sa im nesnívalo, že budú podrobení tvrdému výsluchu, ako sú zorientovaní v súčasnej situácii.  Môj manžel sa vystresovane vzdialil s poznámkou, že politického školenia mužstva si užil na vojne dosť, zato ďalší návštevník nič netušiac padol do pasce, keď s oslobodzujúcim úsmevom vtrhol in medias res a vyhlásil, že on voliť nepôjde, lebo sa aj tak nič nezmení. Pár sekúnd nadýchnutia – a namiesto mňa zareagoval synovec: „veď práve na takýchto oni spoliehajú. Čím viac takýchto, tým väčšia istota, že sa pre nich nič nezmení.“

Heuréka! Je super, že to mladí konečne chápu.
Aj preto si myslím, že ak sa v piatok na gorilom pochode objavili transparenty s nápismi „nevolím nikoho“, mohli si ich nositelia k nim pridať : „= všetko po starom.“
Na kandidátke každej strany nájdeme niekoho, kto nám imponuje, lebo sa nám jeho konanie zdá čestné a nezištné. Osobnosť takýchto napokon ovplyvní našu voľbu, aj keď nesúhlasíme s tým, čo strana, ktorú zastupuje, vyvádza.  Asi budeme musieť s takýmto rozmýšľaním skončiť.
Mne imponuje pracovitá a zásadová ministerka spravodlivosti, ale to ma už neovplyvní. Lebo vždy poslúchne Dzurindu.  Veľmi mi imponuje minister vnútra, ale je len otázka času, kedy ho upáli vlastná strana. Poznám na kandidátke  Smeru  ľudí čestných a poctivých,  ktorí naozaj išli do politiky s úmyslom urobiť niečo prospešné pre všetkých. Nemajú tú silu, nie sú na popredných miestach. Tam sú tí, ktorí vždy poslúchnu príkaz svojho vodcu.

A preto nevoliť nikoho znamená, že škatule sa hýbať nebudú a všetko zostane tak, ako doteraz. Vrátane podozrení zo spisu  gorila. Zostanú naveky len nepotvrdenými podozreniami. 
Nastal čas voliť zmenu. A to znamená, že vykrúžkujeme tých, ktorí sú zodpovední za toto  morálne bahno v našej spoločnosti.
A voliť musíme ísť, lebo aj nič neurobiť znamená niesť zodpovednosť. A tá je potom už výlučne len naša.

P.S.: Práve som zachytila správu, že na organizátorov protestu Gorila bolo podané trestné oznámenie.  Vraj sa im protest vymkol z rúk a vraj škody napáchané na budove Národnej rady dosahujú až 5000 euri. Toto sa nehanbíte povedať zoči-voči spisu Gorila? Kde sú tie provízne milióny? Len dúfam, že niektorá politická strana nájde v sebe toľko slušnosti a zaplatí organizátorom právnika. A odkaz pre nás ostatných – ďalší dôvod ísť voliť!

Just.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?