Víkendové sumárum

Autor: Gita Gáborová | 29.1.2012 o 21:24 | (upravené 29.1.2012 o 22:26) Karma článku: 8,23 | Prečítané:  621x

Chcela som ísť v piatok na gorilí protest, ale nevydalo.... ako povedala moja neter po neúspešnej skúške z matiky. No, čo už, len nerada priznávam, že som sa zachovala slabošsky. Manžel totiž vyhlásil že on na mňa vyčkávať nebude a teda pôjdem za ním na chalupu vlakom. To ma odstrašilo ( fuj, hanbím sa za to, ale predsa len, vek by túto moju pohodlnosť mohol ospravedlniť!) Na druhej strane, celkom som ten víkend nepremárnila, o tom ešte najbližšie bude reč.

Ale k piatku a vážne.
Ďakujem všetkým, ktorí tam boli. Že do toho rýpu a nenechajú niekoho potichu zamiesť všetky svinstva pod koberec. A dvojnásobne ma teší, že to boli mladí, ktorí sa chopili iniciatívy. Možno naozaj dochádza k posunu na dialektickej špirále: my sme vám vybojovali demokraciu, vy ju musíte udržať a udržiavať.  Lebo všetko, čo sa neudržiava, má časom tendenciu sa zopsuť. A pokiaľ to majú v rukách ľudia, tak sa tá tendencia stáva pravdepodobnosťou s koeficientom na druhú.  Ako sme práve svedkami. A nech vás neodradia reči starých ksichtov z obrazovky – tí nám už nemajú čo povedať. Ale pozor, vyhrať tento boj  nemusí byť ľahké. Tak ako kedysi za komančov, ani dnes médiá nepíšu a nehovoria slobodne a nezávisle. Jediná výnimka je zatiaľ sloboda prejavu na internete .....ale asi ani to už dlho nepotrvá. Absurdná predstava? Pomôžem si jednou peknou dlhou vetou od pána Drgonca  („Tento ujo je tvoja mama“) pre jej nadčasovú platnosť: „..či sa už v dejinách nestalo, že absurdné sa najskôr nebralo na  vedomie ako bezvýznamné, potom bolo tolerované ako výstredná výnimka a zrazu sa stalo vynucovanou samozrejmosťou ?“


Desím sa tejto postupnosti, deste sa jej všetci. Zakráda sa potichu ako zlodej a sprevádza ju strašenie o neistotách, nebezpečenstvách a preto  potrebe pevnej ruky. Ustráchaní ľudia sa vzdávajú toho, o čo dlhé roky bojovali, svojej slobody a vkladajú ju do rúk diktátorom, manipulátorom vo viere, že sa o nás postarajú.  A tí sa teda postarajú! Cez sieť svojich nominantov, prevracačov kabátov, farizejov a poradcov  sa naveky zabetónujú na pozícii absolútnych vládcov.  A je jedno, či majú červenú alebo modrú farbu. Klamú nás a chcú s nami manipulovať. Aj naše „slobodné“ médiá.
Ale s tým je koniec. V pondelok som aj ja na námestí.

Príďte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?