Umenie odísť

Autor: Gita Gáborová | 26.1.2012 o 15:59 | Karma článku: 10,92 | Prečítané:  924x

Richarda Sulíka sa v televíznej diskusii na TA3 moderátor opýtal, či nemá obavy z nástupu vlády Roberta Fica, keď je pravica takáto rozbitá. Samozrejme parafrázujem, otázku aj odpoveď, presne odcitovať ich  nemôžem, ale podstata odpovede bola, že napriek tomu treba toto riziko podstúpiť, lebo pravica musí prejsť očistným procesom. Zbaviť sa ľudí, ktorí slovenskú pravicu poškodzujú.

A toto, to zbavovanie sa toho, čo nám škodí, to my práve neradi...... Politici z pochopiteľných dôvodov – veď u nich sa strana personifikuje v nich samotných, teda strana som ja a ja som strana, keď nebudem ja nebude ani strana. Už v novodobej slovenskej histórii máme príklady, ako takáto strana či hnutie skončilo pod vedením absolútneho vládcu. Zo strany verejnosti, pravdu povediac, nechápem ten súcitný postoj k straníckym predstaviteľom, ale toto máme asi dedičstvo z čias poddanstva.
Prečo by mali politici, ktorí pohoršili viac ako polovicu svojho národa,  naďalej svietiť na poprednom mieste kandidátky vlastnej strany? Aj keď je už evidentné, že to strane škodí? Za zásluhy? Tie mu história určite neuprie, ale my počítame dnešné aktíva a veru akosi nemáme byť na čo hrdí. Silno mi to pripomína slogan, že história sa opakuje a nemám tým na mysli Titanic. Zdravý organizmus sa dokáže nákazy zbaviť. Chorý je podľahne a skončí. Zažili sme to. Spánombohom.
Nepoučiteľní?
V archívoch nájdeme slávny Kopeckého prejav na IV.zjazde československých  dramatických umelcov 5.5.1987 adresovaný súdruhom:
„Ak odidete včas, teda hneď, môže vám byť ešte poďakované. Ak tak neurobíte sami, z vlastnej jasnozrivosti, odídete síce o niečo skôr, ale odídete,  nepochybujte o tom, aj tak. Ale už nie dôstojne, ale ako  komické figúry.“
A možno ešte nakoniec zaspievate nejakú pesničku v televízii.
Pravica aj ľavica.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?